Osnovna škola dr. Josipa Pančića

« Siječanj 2021 »

Citat mjeseca

"Najveća nada svake zemlje

leži u primjerenom školovanju mladih."

Erazmo Roterdamski

Poštujte naše znakove

Korisni sadržaji

Ispis statistike od 16. 3. 2014.

Dežurstvo učenika i učitelja

DUŽNOSTI I OBVEZE DEŽURNIH UČENIKA

1. Učenik je dužan na dežurstvo doći točno u predviđeno vrijeme te preuzeti evidenciju dežurstva od dežurnog učitelja ili nastavnika.

2. Dežurni učenik je dužan pristojno dočekati svakog posjetitelja i obaviti informativni razgovor da se ustanovi razlog posjeta i mogućnost realizacije namjere posjeta.

3. Dežurni učenik u evidenciju dežurstva upisuje osobne podatke o svakom posjetitelju (ime i prezime i razlog dolaska).

4. Dežurni učenik, bez ometanja nastavnog procesa, upućuje i prati posjetitelja do osobe koju traži.

5. Dežurni učenici ne smiju napuštati svoje mjesto bez prethodnog dogovora s dežurnim učiteljem, razrednikom ili upravom škole.

6. Dežurni učenik tijekom dežurstva može nazočiti samo satima pismenih ispita znanja. Tada učenik traži zamjenu u paralelnom razrednom odjelu i obavještava dežurnog učitelja/nastavnika o promjeni.

7. Zabranjeno je okupljanje oko dežurnog učenika koji mora biti usmjeren na izvršavanje svojih obveza, brinuti se za urednost i   čistoću svoga stola i evidencije dežurstva.

8. Dežurni učenici dužni su što prije obavijestiti dežurnog učitelja, razrednika, ostale učitelje ili upravu škole (redom kako je nabrojano), ako uoče sljedeće situacije unutar ili oko školi:

- kretanje nepoznatih osoba po školi

- sukob ili nasilje među učenicima

- nastalu štetu i /ili počinitelje štete

- bilo koji drugi slučaj kršenja Pravilnika o kućnome redu škole.

Dežurni učenik ne smije:

- kasniti na dežurstvo

- udaljavati se s mjesta dežurstva

- baviti se nedopuštenim aktivnostima (slušanje glasne glazbe, korištenje mobitela i drugih

uređaja u svrhu zabave, dovođenje prijatelja za vrijeme dežurstva…)

- ne izvršavati svoje obveze

Razrednik može uskratiti ili trajno osloboditi dežurstvo učeniku s težim zdravstvenim poteškoćama, učeniku s lošim ocjenama iz učenja ili/i vladanja, učeniku s neprimjerenim ponašanjem te učenike koji su dulje izbivali s nastave.