Osnovna škola dr. Josipa Pančića

« Studeni 2020 »

Citat mjeseca

"Najveća nada svake zemlje

leži u primjerenom školovanju mladih."

Erazmo Roterdamski

Poštujte naše znakove

Korisni sadržaji

Ispis statistike od 16. 3. 2014.

Tjedan svemira u našoj školi
Autor: Ivo Žikić, 27. 10. 2020.

Početkom listopada učenici Osnovne škole dr.Josipa Pančića već tradicionalno obilježavaju Tjedan svemira. Ove godine su se posebno potrudili, unatoč, ili u inat, ovoj situaciji. Zbog pandemje morali su se pridržavati brojnih mjera, no to ih nije spriječilo da, skupa sa svojim učiteljicama, naprave sveobuhvatan projekt koji su zaokružili izložbom u holu škole.

Svemir, planete, zviježđe i satelite proučavali su svi učenici, od najmanjih prvašića do osmaša. Crtali su i modelirali Sunčev sustav, izradili čak dvije rakete, teleskope, proučili i napravili astronauta, izučavali sjeverno i južno zviježđe, a čak su napisali i romantičnu ekološku priču koja se događa u Svemiru.

Tema ovogodišnjeg Tjedna svemira su bili sateliti. Učenici su izradili maketu radio satelita i putem aplikacije slušali radio stanice diljem svijeta. Danas ne možemo zamisliti svakodnevnicu bez satelita i, kako bi osmaši rekli: ''Sateliti su živčani sustav, a internet je krvotok čovječanstva.'' Zato ostanite zdravi i mrežno povezani!

Mali pogled u njihov projekt imate na videu koji su izradile njihove učiteljice!