Vijesti...vijesti...vijesti
Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Ivo Žikić, 25. 10. 2018.

U srijedu 24. listopada u našoj smo školi svečano  proslavili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Dan zahvalnosti za plodove zemlje povezan je sa Svjetskim danom hrane te služi da osvijestimo važnost i veličinu prirode iz koje dobivamo najbolje i najzdravije namirnice za život. Od ranog jutra školom su se širili mirisi kruha, peciva, kiflica, slanaca, pereca, kuglofa i kolača. Za ovaj su se dan učenici pripremali i u školi i u svojim obiteljima. Razmišljali su i pisali o pšenici, kruhu te raznim plodovima - voću i povrću.  U svojim su obiteljima pripremali raznovrsne krušne proizvode, stoga želimo zahvaliti svim roditeljima  na uloženom trudu i vremenu. Učenici i učitelji su pripremili kratak program. Kroz pjesme, recitacije i igrokaz zahvalili smo za plodove zemlje i ukazali na važnost poštivanja svih darova koje dobivamo iz prirode. Na kraju smo se zajedno pomolili, a potom je velečasni Nikola blagoslovio sve nas i krušne proizvode. Učenici su blagoslov popratili zahvalnim pjesmama. Nakon toga slijedio je najbolji dio - degustacija kolača i krušnih proizvoda!

Jelena Franjković